Domowe spa. Sprawdzone sposoby na szybkie zabiegi pielęgnacyjne. Cz. 2.

Domowe spa
Opublikowano: 17 paź, 2020

Powracam do Was z drugą częścią porad dotyczących prostych sposobów na domowe spa. W tym artykule zajmiemy się regeneracją włosów oraz ciała. Mam nadzieję, że wypróbowaliście już przepisy na szybkie i skuteczne peelingi i maseczki do twarzy. Jeżeli jednak przegapiliście pierwszą część zachęcam Was do szybkiego nadrobienia zaległości.

Naturalne maseczki mają szereg cudownych właściwości i sprawdzą się nawet u najbardziej wymagających kobiet. Swoją skutecznością nie ustępują drogeryjnym specyfikom. Na szczęście na sklepowych półkach coraz częściej możemy znaleźć produkty, które posiadają coraz lepsze składy. Każdy jednak produkt posiada w swoim składzie konserwanty utrwalające świeżość maseczki. W naszym domowym spa dodawanie konserwantów jest zbyteczne, dzięki czemu nasze mieszkanki są w 100% naturalne.

Jeżeli posiadacie szczególnie wrażliwą skórę, a nie jesteście pewne, czy wybrane składniki nie będą Was uczulały, przed rozpoczęciem domowego SPA wykonajcie małą próbę uczuleniową, umieszczając na dłoni  próbkę przygotowanej mieszanki.  

Maseczka na włosy

  • Maseczka nawilżająco-regenerująca

Przepis: 2 żółtka jajka, 2 łyżeczki olejku rycynowego, 2 łyżki soku z cytryny. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i nałóż na wilgotne włosy. Po ok. 15 minutach spłucz maseczkę i umyj włosy szamponem.

  • Maseczka wygładzająca

Przepis: 2 łyżki miodu, 2 łyżki oliwy. Wymieszaj miód oraz oliwę. Gotową mieszankę nakładaj na wilgotne włosy i załóż foliowy czepek. Po 30 minutach spłucz maseczkę ciepłą wodą i umyj włosy szamponem.

Kule do kąpieli

Przepis: 1 szklanka sody oczyszczonej, ½ szklanki kwasku cytrynowego, 1 łyżka glinki, 1 łyżka oliwy. Wszystkie składniki mieszamy energicznie, spryskując delikatnie wodą całą mieszankę. Na koniec dodajemy ulubiony olejek zapachowy. Kule możemy uformować w rękach, można też wykorzystać do tego specjalne formy.

Sól do kąpieli

Przepis: 2 szklanki soli Epsom, kilka kropelek olejku eterycznego. Składniki mieszamy z ciepłą wodą. Kąpiel w soli Epsom powinna trwać ok. 20 minut.

Sól Epsom posiada szereg cudownych właściwości. Prawie każda nasza babcia posiadała w swojej szafie ten specyfik. Kąpiel w soli odpręża zmęczone ciało, łagodzi stany zapalne mięśni oraz uzupełnia braki magnezu.

                                                                                                                       * * *

Samodzielnie przygotowane mieszkanki, peelingi czy maseczki mają kilka istotnych plusów. Po pierwsze, są niedrogie, a większość składników z pewnością każdy znajdzie u siebie w domu. Po drugie, wiemy dokładnie, jakie składniki znajdują się w danej mieszance, przy czym to my decydujemy o konsystencji oraz intensywności działania. Po trzecie, kiedy znajdziemy chwilę na wykonanie zabiegu, a okaże się, że akurat nasz peeling się skończył, nie musimy biec do drogerii- wystarczy otworzyć kuchenną szafkę. Dodatkowo możemy swobodnie eksperymentować ze składem maseczek, odkrywając, które składniki najlepiej służą naszej skórze.  

Zostawiam Was z garścią gotowych inspiracji, życząc jednocześnie dobrej zabawy. Pamiętajcie jednak, że kluczem do osiągnięcia pięknych włosów i ciała jest systematyczność. Regularne zabiegi pielęgnacyjne uzupełnijcie koniecznie zdrową dietą, odpowiednim nawodnieniem, zadbajcie także o długi sen. Jeżeli jeszcze się wahacie, to mogę Wam obiecać, że pierwsze efekty  pojawią się szybciej niż myślicie.

Natalia

Pasjonatka fotografii i zdrowego stylu życia. Uwielbia kolekcjonować wspomnienia, zatrzymując je w kolejnych kadrach. Zakochana w podróżach, dobrym jedzeniu, a przede wszystkim w drugim człowieku.  Każdy dzień zaczyna od uśmiechu i filiżanki dobrej kawy.

Zobacz również

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *