Peeling skóry głowy – rewolucyjny sposób na piękne i zdrowe włosy

Peeling skóry głowy
Opublikowano: 17 paź, 2020

Kiedy rozpoczęła się moja przygoda z pielęgnacją włosów, poznałam kilkanaście nowych technik i metod pielęgnacji, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Z coraz większym zaciekawieniem zaczytywałam się w kolejnych blogach prowadzonych przez prawdziwe „włosomaniaczki”. Jednak prawdziwym przełomem było dla mnie odkrycie peelingów do skóry głowy.

Do dziś nie rozumiem, dlaczego wcześniej nigdzie nie słyszałam o tego rodzaju zabiegach, gdyż moim zdaniem regularne stosowanie peelingu miało największy wpływ na poprawę stanu moich włosów. Jeżeli wy również nie wiedziałyście, że peeling można zastosować nie tylko do cery, a stosowany bezpośrednio na skórę głowy cudownie wpłynie na stan włosów, to zapraszam do dalszej lektury.

Dobrodziejstwo peelingów

Tak jak w przypadku peelingu twarzy głównym celem peelingu skóry głowy jest złuszczenie i oczyszczenie. Choć ciężko to zobaczyć gołym okiem,  pod naszymi włosami codziennie gromadzą się warstwy obumarłego naskórka, które nie zawsze zostaną usunięte podczas mycia głowy. Dodatkowo, na warstwie skóry gromadzą się resztki kosmetyków pielęgnacyjnych i tych, które wykorzystujemy do stylizacji naszych włosów. Peeling chemiczny łagodnie usuwa zrogowaciały naskórek oraz niespłukane kosmetyki. Dzięki temu oczyszczona skóra głowy chętniej wchłania substancje odżywcze, a praca gruczołów zostaje uregulowana. Lepsza wchłanialność przekłada się z kolei nie tylko na ilość wyrastających włosów, ale wpływa jednocześnie na ich wzmocnienie. Kiedy nakładamy peeling na skórę, powinniśmy wykonać krótki automasaż. Dzięki temu zwiększy się ukrwienie skóry głowy, a ujścia meszków włosowych zostaną odblokowane, co pobudzi wzrost nowych włosów.

Rodzaje peelingów

Peelingi do skóry głowy możemy podzielić na dwa rodzaje: peelingi naturalne oraz peelingi chemiczne. Jak łatwo można się domyślić, peelingi naturalne przygotowywane są z naturalnych składników, z których większość znajdziemy w naszym domu. Peelingi możemy wykonać samodzielnie w dosłownie kilka chwil. Warto wypróbować kilka rodzajów peelingu, zanim znajdziemy ten idealny, dlatego nie zniechęcajcie się przy pierwszych próbach i dajcie szansę każdemu z nich.

Poniżej przedstawiam kilka najbardziej popularnych peelingów naturalnych:

  • peeling kawowy: dwie łyżki fusów z kawy wymieszane z olejem kokosowym;
  • peeling cukrowy: cukier wymieszany z olejem kokosowym;
  • peeling oczyszczający: glinka biała wymieszana z wodą różaną.

Peelingi chemiczne możecie zakupić w każdej drogerii lub w aptece. W większości produktów znajdziecie bardzo podobny skład, a producenci, w zależności od produktu, oprócz dokładnego oczyszczenia skóry głowy obiecują dodatkowo nawilżenie, odświeżenie i ukojenie. Z mojego doświadczenia wynika, że w przypadku peelingu do skóry głowy nie warto inwestować dużych środków w poszukiwaniu idealnego produktu. Produkty w swoim działaniu są bardzo podobne. W moim przypadku rewelacyjnie sprawdza się tani (kosztuje ok. 15 zł) żel keratolityczny, CERKOGEL 30, i z czystym sumieniem mogę polecić go każdej z Was.

Peeling chemiczny czy naturalny?

Jeśli chodzi o stosowanie peelingów naturalnych i chemicznych, w moim przypadku lepiej sprawdziły się te drugie. Skórze mojej głowy zdecydowanie bardziej odpowiadał skład peelingów chemicznych. Dodatkową ich przewagą jest szybka dostępność (mieszanka jest zawsze gotowa do użycia) i łatwość stosowania. Przy peelingu kawowym czy też takim, w składzie którego jest glinka, należy bardzo dokładnie wypłukać włosy z przygotowanej mieszanki, w przeciwnym razie pozostałe mikroziarenka będą spadać z naszych włosów przez resztę dnia.

Męski peeling

A co z peelingiem głowy u mężczyzn? Z relacji moich znajomych wynika, że Panowie rzadziej sięgają po produkty do pielęgnacji włosów. Jestem jednak pewna, że gdy tylko zaczną regularnie go stosować, zauważą znaczącą poprawę stanu swoich włosów i zabieg ten na stałe zagości w ich pielęgnacyjnej rutynie.

Natalia

Pasjonatka fotografii i zdrowego stylu życia. Uwielbia kolekcjonować wspomnienia, zatrzymując je w kolejnych kadrach. Zakochana w podróżach, dobrym jedzeniu, a przede wszystkim w drugim człowieku.  Każdy dzień zaczyna od uśmiechu i filiżanki dobrej kawy.

Zobacz również

HPV – co to jest?

HPV – co to jest?

HPV – CO TO JEST ? CZY JEST GROŹNE ? JAK SIĘ USTRZEC? HPV  to wirus. Nazywany inaczej wirusem brodawczaka...

Szczęście a przyjemność

Szczęście a przyjemność

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy przyjemność oznacza szczęście, a szczęście jest tożsame z przyjemnością?...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *